„Ze zprávy o propuštění sestry Glorie jsem měl nesmírnou radost. Prožíval jsem je podobně jako své vlastní osvobození před rokem,“ řekl Vatikánskému rozhlasu P. Luigi Maccalli, italský misionář, který byl spolu se sestrou Narváez dva roky zadržován islamisty.
Kolumbijská řeholnice z Kongregace františkánek Neposkvrněné Panny Marie byla v zajetí teroristů více než čtyři roky. K jejímu únosu došlo v Mali, kde dlouhá léta pracovala, poskytovala především zdravotní péči a pomoc venkovskému obyvatelstvu a věnovala se výuce muslimských žen. V neděli, krátce po svém propuštění, přijela sestra Gloria do Říma a setkala se s papežem Františkem.
Řeholnice byla unesena 7. února 2017 skupinou ozbrojených mužů, kteří posléze přiznali napojení na Al-Káidu. Svědci útoku vypověděli, že misionářka se únoscům sama vydala, výměnou za svobodu pro mnohem mladší spolusestru. Modlitby tisíců lidí a úsilí italské a kolumbijské vlády nakonec vedly k jejímu propuštění. „Hodnotu svobody pochopíme až ve chvíli, kdy o ni příjdeme. Díky této zkušenosti jsem pochopil, jak krásný je život, jakým darem je, když můžete obejmout své blízké, kdykoli chcete,” řekl otec Luigi Maccalli papežské rozhlasové stanici a vybídl k pokračování modliteb za vězněné.
„Nic není nemožné pro toho, kdo se modlí, kdo věří a doufá. Modlitba do nás vlévá pozitivní energii, vytváří v našich srdcích prostor pro Boha. Evangelium říká, že co je nemožné u lidí, je možné u Boha. Věřím, že modlitba otevírá srdce lidí na celém světě Kristu. Po propuštění sestry Glorie se nepřestaneme modlit. Budeme i nadále podporovat všechny osamělé, trpící a zapomenuté lidi. Zakusil jsem plody modliteb, hřály mě u srdce a podpíraly v době věznění. Dnes jsem tady, abych dosvědčil, že díky těmto neustálým modlitbám jsem znovu získal svobodu. Skutky apoštolů nám říkají, že když byl Petr ve vězení, doprovázela ho neustálá modlitba církve. Tato modlitba rozbíjí pouta a přináší plody svobody. Pro toho, kdo se modlí, není nic nemožné.“